4. Pješadijska brigada

U Čapljini realizovano sportsko takmičenje u atletici na nivou 4.pješadijske brigade OS BiH

30.5.2013

Na stadionu u kasarni «Božan Šimović» u Čapljini, 29.05.2013.godine održano je drugo sportsko takmičenje u atletici na nivou 4.pješadijske brigade.

Aktivnost je otpočela svečanim postrojavanjem ekipa sudionica u sportskom takmičenju i ceremonijom svečanog otvaranja, te predajom raporta načelniku štaba brigadiru Nihadu Klincu, koji se je prigodnim riječima obratio prisutnim te svečano otvorio drugo prvenstvo brigade u atletici.

Organizovano je takmičenje u slijedećim atletskim disciplinama: trke na 6 000m i 400 m te skok u dalj i bacanje kugle u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Nakon sumiranih rezultata u muškoj i ženskoj konkurenciji po disciplinama postignuti su slijedeći rezultati: trka na 6 000 m - žene, prvo mjesto je zauzela vojnik Antonela Anić (1.pb), drugo mjesto je zauzela vojnik Đenita Mutić (3.pb) dok je treće mjesto zauzela vojnik Klaudija Jurina; u muškoj konkurenciji prvo mjesto je zauzeo st. vodnik Zaim Šuman (3.pb), drugo mjesto je zauzeo narednik Dominko Pocrnja (1.pb) dok je treće mjesto zauzeo vojnik Željko Galić(1.pb), u trci na 400 m najbolje rezultate u ženskoj konkurenciji ostvarili su: prvo mjesto vojnik Antonela Anić (1.pb), drugo mjesto zauzela je vojnik Ivana Cvitković (1.pb) dok je treće mjesto zauzela vojnik Milica Komlenović (2.pb), u muškoj konkurenciji prvo mjesto je zauzeo Danijel Grabovac (1.pb), drugo mjesto je zauzeo vojnik Ermin Velagić (art.bat.) dok je treće mjesto zauzeo vojnik Vahidin Šukurević (3.pb); u disciplini bacanje kugle najbolje rezultate u ženskoj konkurenciji ostvarili su: prvo mjesto vojnik Milica Komlenović (2.pb), drugo mjesto je zauzela vojnik Ivana Cvitković (1.pb) dok je treće mjesto zauzela pripadnica voda veze vojnik Aida Šejtanić, u muškoj konkurenciji prvo mjesto zauzeo je vojnik Stjepan Čuljak (1.pb), drugo mjesto zauzeo je vojnik Mario Radić (1.pb) dok je treće mjesto zauzeo kaplar Milovan Andrić (art.bat); u disciplini skok u dalj u ženskoj konkurenciji najbolje rezultate ostvarili su: prvo mjesto vojnik Gordana Puhalo (vod veze), drugo mjesto zauzela je vojnik Milica Komlenović (2.pb) dok je treće mjesto zauzela vojnik Antonela Anić(1.pb), u muškoj konkurenciji prvo mjesto zauzeo je vojnik Stjepan Čuljak (1.pb), drugo mjesto zauzeo je vojnik Vahidin Šukurević (3.pb) a treće mjesto zauzeo je vojnik Mario Radić (1.pb)

Najuspješnim takmičarima uručene su prigodne diplome od strane pukovnika Džemala Rahimića koji je još jedanput čestitao najuspješnim nakon čega je svečano zatvorio sportsko takmičenje.