6. Pješadijska brigada

Takmičenje na nivou 6.pbr u disciplini "cross countri"

4.3.2011

U skladu sa planskim aktivnostima sportskih takmičenja u 2011.godini, te formiranja ekipe brigade za sportsko takmičenje na nivou OS BiH, 3.pješadijski bataljon 6.pješadijske brigade u Orašuju bila je organizator brigadnog takmičenja u disciplini "cross countri" na stazi dužine 8 kilometara.

Aktivnosti su otpočele 01.03.2011.godine prijemom i smještajem ekipa, a narednog dana nakon svečanog postrojavanja takmičara, otvaranje takmičenja upriličio je pukovnik Dragan Marić, načelnik Štaba 6.pbr. U muškoj konkurenciji je učestvovalo 17 takmičara i 6 takmičarki u ženskoj konkurenciji. Svi učesnici / učesnice takmičenja su prošli ljekarski pregled. I pored jako lošeg vremena od samog početka trka je imala jak tempo i već na prvom kilometru izdvojila se grupa favorita.

Prvi kroz cilj je prošao vojnik Branko Tovilović iz 1.pješadijskog bataljona, dok su drugo i treće mesto osvojili takmičari iz 2.pješadijskog bataljona vojnik Ernad Tutnjić i vojnik Asmir Prošić. Kod takmičarki prvo, drugo i treće mjesto su osvojile pripadnice 1.pješadijskog bataljona: prvo mjesto Ljiljana Balać, drugo Maja Terčić i treće mjesto Ana Blažić.

U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila 2.pb, drugo mjesto 1.pb, a treće mjesto je osvojila 3.pb.

Nakon trke pukovnik Dragan Marić i major Mato Zrimić, komandant 3.pješadijskog bataljona, ujedno i domaćin takmičenja, uručili su diplome najboljim pojedincima i predstavnicima ekipa u ekipnoj konkurenciji.